Koupit Doxybene

Doxybene patří do skupiny širokospektrých antibiotik.
Léčivou látkou přípravku je doxycyklin, antibiotikum patřící do skupiny tetracyklinů. Tetracyklinová antibiotika se dobře vstřebávají z trávicího traktu, nesmí se ale podávat dětem z důvodu jejich ukládání v kostech a zubech.

 

K čemu se Doxybene používá

Léčivá látka doxycyklin zabraňuje  rozmnožování bakterií, které vyvolávají různá infekční onemocnění. Přípravek se užívá k léčbě infekcí dýchacích cest, krčních, nosních, ušních infekcí, infekcí močového  ústrojí, některých pohlavních chorob, infekcí trávicího ústrojí, infekcí kůže, akné a očních infekcí,  pokud jsou vyvolány bakteriemi citlivými na doxycyklin. Léčí například nemoci způsobené streptokoky, kapavku anebo Lymskou boreliózu.
Koupit Doxybene můžete také jako prevenci nebo zpomalení progrese při vystavení antraxu.

V těle funguje tak, že zpomaluje růst bakterií. Zpomalení růstu bakterií umožňuje imunitnímu systému ničit bakterie.


Jak užívat a dávkovat Doxybene

Doxybene je lékařem nejčastěji předepsáno, trpí-li pacient bakteriálním onemocněním dýchacích cest. Pokud jste dostali od lékaře doporučení koupit Doxybene, užívejte tento lék přesně podle pokynů svého lékaře. Denní dávkování se u každé osoby liší podle závažnosti potíží.
Standardně se předepsaná dávka přípravku užívá každých 12hodin po dobu 7-21 dní.

Jestliže jste zapomněl(a) užít pravidelnou dávku přípravku Doxybene, užijte ji ihned, jak si
vzpomenete. Pokud se však již přiblížil čas pro další dávku, neužívejte obě dávky najednou, ale  pokračujte v předepsaném dávkování, jako by k vynechání dávky nedošlo.

Možné nežádoucí účinky Doxybene

Téměř jako všechny léčivé přípravky, může mít i Doxybene nežádoucí účinky, které se však nemusí vyskytnout u každého pacienta. Po užití se mohou vyskytnout následující nežádoucí účinky:
Mohou se vyskytnout zažívací obtíže jako nevolnost, pálení jazyka, obtížné polykání, nechutenství,  zvracení, průjem, plynatost, bolesti v podbřišku, svědění v řitní oblasti.

Všechny nežádoucí účinky jsou vždy uvedeny v příbalovém letáku. Pokud budete mít od lékaře doporučení koupit Doxybene, měl by Vás seznámit i s možnými vedlejšími účinky.

Pokud je třeba zahájit léčbu a ošetřující lékař vám doporučí koupit Doxybene, je třeba dbát bezpečnostních pokynů v příbalovém letáku a nepodávat léčivý přípravek nikomu jinému. Dávkování je vždy přizpůsobeno konkrétní osobě. Při podávání přípravku dětem do 8 let konzultujte situaci vždy s lékařem i s lékárníkem. Při užívání dětmi se může vyskytnout trvalé žluté zabarvení zubů, poškození zubní  skloviny a vývoje kostí.

Těhotné ženy a ženy, které kojí nemají přípravek užívat. Pokud sic chcete koupit Dxybene a trpíte špatnou srážlivostí krve, poruchu jater nebo ledvin, konzultujte situaci vždy s ošetřujícím lékařem.

Uchovávání Doxybene a jeho lékové formy

Nikdy nepoužívejte Doxybene po uplynutí doby použitelnosti uvedené na krabičce a vždy jej uchovávejte mimo dosah dětí.

Doxybene se dá zakoupit ve dvou verzích tablet. Doxybene100 mg tablety a Doxybene 200 mg tablety uchovávejte při teplotě do 30°C. Jedná se o zelenavě žluté kulaté tablety s půlící rýhou.
Doxybene 100 mg oválné měkké želatinové tobolky, tmavozelené barvy obsahující olejovitou pastu, uchovávejte při teplotě do 25°C. Tablety i tobolky vždy uchovávejte v původním  obalu, aby byl přípravek chráněn před světlem.

Kde koupit Doxybene

Kdokoliv v České republice si může k
oupit Doxybene , ale výhradně na lékařský předpis, nejedná se totiž o volně dostupný léčivý přípravek. Bez lékařského předpisu je možné koupit Doxybene pouze přes zahraniční internetové obchody.
Pokud si chcete
koupit Doxybene bez lékařského předpisu ujistěte se, že balení obsahuje název výrobního podniku – Merckle GmbH a že víte jak přípravek bezpečně užívat.