Koupit Modafen

Téměř každý člověk se za svůj život setkal s příznaky nachlazení a nebo s chřipkou.
Tento přípravek je vhodný k potlačení nepříjemných chřipkových příznaků, jako jsou bolesti hlavy a celého těla, celková únava, rýma, akutní zánět nosohltanu, akutní zánět Eustachovy trubice (pocity zalehnutí ucha) a ke snížení teploty při horečkách.

 

K čemu se Modafen používá

Modafen je obchodní název složeného léčivého přípravku se dvěma účinnými látkami, ibubrofenem a pseudoefedrinem. Ibuprofen působí proti bolestem (analgetikum), protizánětlivě (antiflogistikum) a snižuje teplotu při horečce (antipyretikum), druhá léčivá látka pseudoefedrin snižuje otok sliznice horních cest dýchacích. Léky obsahující zmíněné látky se samozřejmě dají koupit zvlášť, při nachlazení a chřipce je ovšem ideální koupit Modafen, kde jsou již obsaženy obě složky.

Užívání Modafenu

Pokud jste se rozhodli koupit Modafen, užívejte jej přesně podle příbalového letáku. Modafen užívají dospělí a mladiství od 12 let věku při nachlazení, bolestech v krku a při rýmě. Modafen se nesmí užívat v těhotenství a ani během kojení. Léčivá látka pseudoefedrin a jeho hlavní metabolit norpseudoefedrin jsou uvedeny na seznamu látek zakázaných pro sportovce (doping). Pokud se tedy věnujete nějakému sportu závodně, přípravek neužívejte. Standardně se užívají 1-2 tablety maximálně 3x denně, zpravidla 3-5 dní. Tablety se polykají celé během jídla s dostatečným množstvím tekutin a nebo je zapijte mlékem.

Nežádoucí účinky Modafenu

Podobně jako všechny léčivé přípravky, může mít i Modafen nějaké nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého. Všechny nežádoucí účinky jsou vždy uvedeny v příbalovém letáku. Pokud se tedy rozhodnete koupit Modafen, seznamte se vždy s možnými vedlejšími účinky a užívejte jej dle instrukcí na příbalovém letáku.
Při užívání léků s ibubrofenem a pseudoefedrinem se můžete setkat s těmito nežádoucími účinky:
pocit na zvracení, zvracení, pálení žáhy, průjem, zácpa, nadýmání, vyrážka

Léky ze skupiny nesteroidních protizánětlivých léčiv (mezi které Modafen patří) mohou být spojeny s mírným zvýšením rizika srdečních nebo mozkových cévních příhod.

Pokud je třeba zahájit léčbu a ošetřující lékař nebo lékárník vám doporučili koupit Modafen, je třeba dbát bezpečnostních pokynů v příbalovém letáku. V případě výskytu nežádoucích účinků přerušte léčbu.

Uchovávání Modafenu

Modafen uchovávejte při teplotě do 30°C, vždy uchovávejte ve vnitřním obalu a v krabičce, aby byl přípravek chráněn před světlem. Uchovávejte jej mimo dosah a dohled dětí.
Přípravek Modafen nikdy nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu. Ta se vztahuje k poslednímu dni uvedeného měsíce.
Léčivé přípravky se nesmí vyhazovat do odpadních vod nebo domácího odpadu. Nepoužité léčivo vraťte do lékárny.

Obsah a balení Modafenu

Koupit Modafen můžete v České republice v několika baleních. Jedná se o bílé anebo téměř bílé, kulaté potahované tablety. Léčivou látkou je ibuprofenum 200mg a pseudoefedrini hydrochloridum 30mg v jedné potahované tabletě. Je možné koupit balení obsahující 10, 12, 24 a 30 potahovaných tablet.

Kde koupit Modafen

V České republice je možné koupit Modafen i bez lékařského předpisu. Ovšem pouze při předložení občanského průkazu (od roku 2009) a pouze v některých lékárnách. Je to z toho důvodu, že může být využit k výrobě drog – pervitinu. Počet balení na osobu je omezen, tedy nedoporučuje se kupovat přípravek pro jiné osoby.
Pokud si chcete
koupit Modafen, ujistěte se, že balení obsahuje název a logo výrobního podniku – Zentiva.