Koupit Riselle

Ženy během svého života prochází několikrát hormonálními změnami. Nejdůležitějšími hormony v těle ženy jsou estrogeny. Estrogeny se tvoří převážně ve vaječnících. Jsou nezbytné pro normální pohlavní vývoj žen, pro regulaci menstruačního cyklu v období plodnosti ženy a jsou také důležité pro tvorbu kostí. Během stárnutí ženy tvoří vaječníky stále  méně estrogenu. Pokud jsou vaječníky odstraněny chirurgicky před obdobím menopauzy, je pokles tvorby estrogenů velmi prudký.

 

Snížení tvorby hormonů má často za následek známé klimakterické příznaky, jako jsou návaly a noční pocení. Nedostatek estrogenů může také vyvolat problémy, jako je např. inkontinence moči a opakované záněty močového měchýře.
Užívání léků obsahujících estrogeny může tyto potíže zmírnit, proto je vhodné
koupit Riselle.

K čemu se Riselle používá

Riselle je implantát obsahující hormon (léčivou látku) Estradiol. Je to jeden z ženských pohlavních hormonů, které Vaše tělo produkuje. Riselle nahrazuje přirozenou tvorbu estrogenů a je určen k léčbě příznaků provázejících klimakterium (tzv. Přechod) a k hormonální terapii.
Pokud máte zvýšené riziko zlomenin kvůli osteoporóze (řídnutí kostí), a nemůžete být léčena jinou formou, nebo jiná léčba se ukázala jako neúčinná, můžete koupit Riselle také k preventivní léčbě osteoporózy. Váš lékař by měl s Vámi zvážit všechny pro Vás vhodné možnosti.

Užívání implantátu Riselle

Pokud jste se rozhodli koupit Riselle implantát, užívejte jej přesně podle pokynů svého lékaře. Dříve než začnete používat hormonální léčbu nebo ji po delší přestávce obnovíte, měl by lékař prověřit Vaši osobní a rodinnou anamnézu. Ženy, které mají nebo v minulosti měly karcinom prsu, nesmí hormonální substituční léčbu užívat.
Obvyklé dávkování je jeden implantát každých 6 měsíců. Implantát se zavádí podkožně v místním znecitlivění, a to přiloženým aplikátorem k jednorázovému použití, do málo pohyblivých oblastí, jako je horní vnější část hýždí nebo dolní část břišní stěny.

Nežádoucí účinky implantátu Riselle

V závislosti na velikosti dávky implantátu a na citlivosti pacientky může mít přípravek Riselle nežádoucí účinky: potíže s prsy (citlivost, bolest, otoky a sekrece)
zadržování tekutin (obvykle se projevují jako otok kotníků nebo nohou), zvýšení tělesné
hmotnosti, zarudnutí kůže, vyrážka, tvorba sraženin
bolesti hlavy, migréna, únava, nervozita a změny nálady

Všechny nežádoucí účinky jsou vždy uvedeny v příbalovém letáku. Pokud budete mít od lékaře doporučení
koupit Riselle, seznamte se vždy s možnými vedlejšími účinky.

Pokud je třeba zahájit léčbu a ošetřující lékař vám doporučil koupit Riselle, je třeba dbát bezpečnostních pokynů v příbalovém letáku a nepodávat léčivý přípravek jiným osobám.

Uchovávání implantátu Riselle

Uchovávejte vždy mimo dosah a dohled dětí. Uchovávejte v původním obalu při teplotě do 30°C a zároveň chraňte přes chladem a mrazem.
Nepoužívejte implantát Riselle po uplynutí doby použitelnosti uvedené na krabičce.

Obsah balení

Koupit Riselle můžete v České republice v balení Riselle 25mg s aplikátorem. Jedná se o jeden implantát s obsahem 25mg estradiolu. Riselle neobsahuje žádné pomocné látky. Jedná se o bílý až světle hnědý matný nebo průsvitný váleček.

Kde koupit Riselle

Koupit Riselle v České republice již není možné. Bez lékařského předpisu je možné koupit Riselle pouze přes zahraniční internetové obchody, a to pouze v zemích, kde je Riselle dostupný (Rumunsko, Brazílie)
Pokud si chcete
koupit Riselle, ujistěte se, že balení obsahuje název výrobního podniku – Organon (Ireland) Ltd.