Infectoscab

Koupit Infectoscab

Lidé i zvířata jsou velmi náchylní na různé kožní infekce. Nejrozšířenějším infekčním kožním onemocněním je svrab. Svrab (latinsky scabies, z latinského scabere = drbat se), též sarkoptóza, u zvířat je lidově nazýván prašivina, je infekční nemoc způsobená zákožkou svrabovou. Svrab se projevuje nepříjemným svěděním a kožními změnami v podobě oděrek, pupínků a skvrn. Onemocnění nesouvisí pouze s osobní hygienou, ale nedostatečná hygiena může způsobit horší průběh nemoci. Pro léčbu svrabu můžete například koupit Infectoscab.

 

Existuje více druhů svrabových infekcí, přehled je uveden v tabulce:

Typ svrabu

Zvířecí svrab

Přenos zvířecích parazitů na člověka je sice možný, mohou vyvolat i místní podráždění kůže, ale nevyvolají onemocnění 

Svrab „mytých“

 U jedinců se zvýšenou hygienou se objevuje pouze pár pupínků, příznakem je úporné noční svědění často v celé rodině

Scabies norvegica

Vzácná forma u jedinců se sníženou imunitou (HIV, transplantace), na hlavě i na nehtech, výrazně infekční

Svrab dětský

Děti mají jemnou kůži – zasažení celého těla, tvorba puchýřů


K čemu se Infectoscab použít

Přípravek Infectoscab obsahuje léčivou látku Permethrin, který patří do skupiny léčiv nazývaných pyretroidy, což jsou látky s antiparazitickým účinkem. Permethin je obsažen v některých chryzantémách, tedy osoby s alergií na chryzantémy by neměly přípravek užívat. V případě, že je diagnostikován svrab, je třeba zakročit co nejdříve. V běžných případech postačí jednorázová aplikace Infectoscabu. Svrab se přenáší přímým tělesným kontaktem s nakaženým člověkem. Důležitá je také likvidace parazitů z oblečení, lůžkovin, dalších textilií, aby se zamezilo opakované samo nákaze. Aby bylo možné si koupit Infectoscab, je třeba navštívit lékaře, aby prověřil, zda se jedná skutečně o svrab.

Užívání přípravku Infectoscab

Pokud jste dostali od lékaře doporučení koupit Infectoscab, užívejte jej přesně podle pokynů svého lékaře. Infectoscab se obvykle užívá jednorázově. Je třeba důkladně umýt celé tělo a pečlivě vysušit. Následně namažte postižená místa dostatečnou vrstvou přípravku. Je třeba, aby přípravek byl na místě alespoň 8 hodin (ideálně přes noc) a nedošlo k jeho umytí dříve. Pokud je třeba přípravek z místa umýt rukou, je třeba následně přípravek aplikovat také na ruce a zápěstí. Pokud se během 14 dnů příznaky objeví znovu, léčbu opakujte.

Možné nežádoucí účinky Infectoscabu a čemu věnovat pozornost

Podobně jako všechny léky, může mít i Infectoscab nežádoucí účinky, které se však nemusí
vyskytnout u každého uživatele léku. Během léčby přípravkem Infectoscab se mohou vyskytnout následující nežádoucí účinky: Svědění, zarudnutí kůže, suchá kůže nebo neobvyklé pocity na kůži jako jsou pocity mravenčení, svrbění, pálení jsou pozorovány běžně. Avšak takovéto příznaky mohou být rovněž následkem samotného onemocnění.  Svědění a kožní vyrážka (posvrabový ekzém) mohou přetrvávat až čtyři týdny po ukončení léčby. To je způsobeno reakcí na usmrcené původce svrabu.
Všechny nežádoucí účinky jsou vždy uvedeny v příbalovém letáku. Pokud budete mít od lékaře doporučení
koupit Infectoscab, seznamte se vždy i s vedlejšími účinky.

Pokud je třeba zahájit léčbu a ošetřující lékař vám doporučil koupit Infectoscab, je třeba dbát bezpečnostních pokynů v příbalovém letáku. Zabraňte styku se sliznicemi i očima a užívejte pouze zevně. Přípravek neslouží k vnitřnímu užívání.

Uchovávání Infectoscabu

Uchovávejte vždy při teplotě do 25°C a mimo dosah a dohled dětí.
Nepoužívejte Infectoscab po uplynutí doby použitelnosti uvedené na obalu. Krém by měl být zároveň spotřebován do 12 týdnů po otevření tuby.

Obsah balení

Koupit Infectoscab můžete v České republice podle potřeby v různě velkých baleních s obsahem 5% léčivé látky.
Infectoscab 5 % krém je bílý krém měkké konzistence, který je k dostání v balení po 30 a nebo 60g.

Kde koupit Infectoscab

Koupit Infectoscab v České republice je možné výhradně na lékařský předpis, žádný léčivý přípravek proti svrabu u nás není volně dostupný. Bez lékařského předpisu je možné koupit Infectoscab pouze přes zahraniční internetové obchody.