Koupit Xenical

Stále více lidí trpí nadváhou a neví jak tento problém řešit. Pro podporu při hubnutí, byl vytvořen generický přípravek Xenical. Nadváha zvyšuje zdravotní problémy a snižuje schopnosti zdravě žít (onemocnění srdce a tepen, bolesti kloubů, aj.). Většina lidí s nadváhou chce být štíhlých, ale není to vždy jednoduché v případě vysokého stupně obezity. Xenical, s účinnou látkou orlistat, je lék, který se používá k léčbě obezity. V trávicím systému zabraňuje trávení asi jedné třetiny tuků, které jste přijali spolu s potravou. Lékaři, kteří doporučují koupit Xenical zároveň doporučují dodržovat mírnou nízkokalorickou dietu.

 

K čemu se přípravek Xenical používá

Xenical se používá pro léčbu obezity, nesnižuje však chuť k jídlu. Je to účinný, specifický a dlouhodobě působící inhibitor enzymů zažívacího ústrojí nazývaných lipázy. Lipázy štěpí v lidském těle tuky. Inaktivovaný enzym není schopen štěpit tuk obsažený ve stravě a tím odchází zhruba 30% tuku ze snědeného jídla střevem nestráveno. Organismus tak nemůže využít tento nestrávený tuk jako zdroj energie a přeměnit jej na tukovou tkáň.
Koupit Xenical a užívat jej se doporučuje pacientům s BMI > 28kg/m2. Pokud se po 12ti týdnech nesníží hmotnost alespoň o 5% ve srovnání s původní hmotností, doporučuje se léčbu ukončit.

Užívání Xenicalu

Nejvyššího možného účinku přípravku Xenical dosáhnete tehdy, budete-li dodržovat dietní opatření doporučená Vaším lékařem. Obvyklá dávka přípravku Xenical je jedna 120 mg tobolka, užívaná 3x denně s každým z hlavních jídel. Tobolku můžete užít buď bezprostředně před, v průběhu, nebo do jedné hodiny po jídle.

V případě rozhodnutí koupit Xenical a užívání přípravku by měla být dodržována správně vyvážená dieta bohatá na zeleninu a ovoce, s kontrolovaným přísunem kalorií, při které by tuky byly v průměru zdrojem 30% kalorií. V zájmu dosažení optimálního účinku přípravku se mezi těmito hlavními jídly vyvarujte konzumaci potravin obsahujícíh tuky, jako jsou např. sušenky, čokoláda a pikantní zákusky.

Xenical působí pouze tehdy, je-li podáván společně se stravou obsahující tuk. Proto pokud vynecháte hlavní jídlo, nebo pokud Vaše hlavní jídlo nebude obsahovat žádný tuk, nemusíte Xenical užívat. Přípravek není určen pro užívání dětmi a mladistvými do 18 let.

Možné nežádoucí účinky přípravku Xenical

Podobně jako ostatní léky, může mít i Xenical nežádoucí účinky, které se však nemusí
vyskytnout u každého uživatele léčivého přípravku. Během užívání Xenicalu se mohou vyskytnout následující nežádoucí účinky uvedené v tabulce:

Třídy orgánových systémů

Nežádoucí příhoda/účinek

Poruchy nervového systému

Bolest hlavy

Respirační, hrudní a mediastinální poruchy

Infekce horních a dolních dýchacích cest

Gastrointestinální poruchy

Bolest břicha, olejovité špinění z rekta, únik stolice, olejovité vyprazdňování, častější defekace

Poruchy ledvin a močových cest

Infekce močových cest

Poruchy metabolismu a výživy

Hypoglykémie

Infekce a infestace

Chřipka

Celkové poruchy a reakce v místě aplikace

Únava

Poruchy reprodukčního systému a prsu

Nepravidelnost menstruačního cyklu

Psychiatrické poruchy

Úzkost


Všechny nežádoucí účinky jsou vždy uvedeny v příbalovém letáku. Pokud budete mít od lékaře doporučení
koupit Xenical, seznamte se vždy podrobně s možnými vedlejšími účinky.

Uchovávání Xenicalu

Uchovávejte vždy při teplotě do 25°C a mimo dosah a dohled dětí, v původním obalu a chraňte výrobek před světlem a vlhkostí.
Nikdy nepoužívejte Xenical po uplynutí doby použitelnosti uvedené na krabičce.

Obsah balení Xenicalu

Koupit Xenical můžete v České republice podle potřeby v různých baleních.
Xenicalové tobolky jsou modré s obsahem 120mg orlistatu a jsou dodávány v blistrech a skleněných lahvích obsahujících 21, 42, a 84 tobolek.

Kde koupit Xenical

Koupit Xenical v České republice je možné pouze na lékařský předpis, nejedná se totiž o volně dostupný léčivý přípravek. Bez lékařského předpisu je možné koupit Xenical pouze online na zahraničních internetových obchodech. Pokud si chcete koupit Xenical, ujistěte se, že víte jak přípravek užívat.