Koupit Doxyhexal

Doxyhexal patří do skupiny antibiotik.
Léčivou látkou přípravku je doxycyklin, antibiotikum patřící do skupiny tetracyklinů. Tetracyklinová antibiotika se dobře vstřebávají z trávicího traktu, nesmí se ale podávat dětem z důvodu jejich ukládání v kostech a zubech.

 

K čemu se Doxyhexal používá

Léčivá látka doxycyklin zabraňuje  rozmnožování bakterií, které vyvolávají různá infekční onemocnění. Doxycyklin se používá k léčbě infekcí způsobených mikroorganismy citlivými na doxycyklin, zvláště:
Infekce dýchacích cest a krční, nosní a ušní infekce, náhlé vzplanutí vleklého zánětu průdušek, záněty vedlejších nosních dutin (sinusitida), záněty středního ucha (otitis media),
záněty plic (pneumonie) a léčí onemocnění chlamydiemi. Doxyhexal se užívá také pro infekce močové trubice způsobený chlamydiemi a náhlý zánět prostaty, kapavka, infekce ženského pohlavního ústrojí, syfilis (u pacientů se známou alergií na penicilin), 

Koupit Doxyhexal můžete také jako přípravek při silných infikovaných projevech akné a růžovky.


Jak správně užívat a dávkovat Doxyhexal

Pokud jste dostali od lékaře doporučení koupit Doxyhexal, užívejte tento lék přesně podle pokynů svého lékaře. Denní dávkování se u každé osoby liší podle závažnosti potíží.
Standardně se předepsaná dávka přípravku užívá každých 12hodin po dobu 7-21 dní. Při dlouhodobém užívání doxycyklinu (více než 21 dnů) se musí pravidelně sledovat krevní obraz,  jaterní a ledvinné funkce.  Doxyhexal se užívá s jídlem a dostatečným množstvím tekutin.

Jestliže jste zapomněl(a) užít pravidelnou dávku přípravku Doxyhexal, užijte ji ihned, jak si
vzpomenete. Pokud se však již přiblížil čas pro další dávku, neužívejte obě dávky najednou, ale  pokračujte v předepsaném dávkování, jako by k vynechání dávky nedošlo.

Vyskytující se nežádoucí účinky Doxyhexalu

Téměř jako všechny léčivé přípravky, může mít i Doxyhexal nějaké nežádoucí účinky, které se však nemusí  projevit u každého pacienta. Po užití se mohou vyskytnout následující nežádoucí účinky:
 Příznaky zažívacího ústrojí, jako jsou pocity nevolnosti, tlak v oblasti od žaludku, pálení žáhy,  zvedání žaludku, zvracení, plynatost, tuk ve stolici a průjem. Užívání Doxyhexalu během jídla nebo po jídle může do určité míry tyto účinky omezovat, přičemž se pouze nevýznamně snižuje vstřebávání léku.  Další možné nežádoucí účinky se mohou projevit jako alergická reakce, svěděním a pálením, kopřivkou a zarudnutím kůže. V takových případech lék neužívejte a poraďte se s ošetřujícím lékařem.

Všechny nežádoucí účinky jsou vždy uvedeny v příbalovém letáku. Pokud budete mít od lékaře doporučení koupit Doxyhexal, měl by Vás seznámit i s možnými vedlejšími účinky.

Pokud je třeba zahájit léčbu a ošetřující lékař vám doporučí koupit Doxyhexal, je dodržovat dávkování a pokyny uvedené v příbalovém letáku. Dávka je vždy přizpůsobena konkrétní osobě. Přípravek není učen pro děti mladší 12 let.

Těhotné ženy a ženy, které kojí by neměli přípravek užívat. Pokud sic chcete koupit Doxyhexal a jste těhotná, konzultujte vše s ošetřujícím lékařem. Účinná látka může mít špatný vliv na růst kostí plodu.

Uchovávání Doxyhexalu a jeho lékové formy

Nikdy nepoužívejte Doxyhexal po uplynutí doby použitelnosti uvedené na krabičce a vždy jej uchovávejte mimo dosah dětí.

Doxyhexal se dá zakoupit ve dvou verzích tablet. Doxyhexal TABS100 mg tablety a Doxyhexal 200, tedy 200 mg tablety. Jedná se o světlé tablety, které uchovávejte mimo dosah dětí v původním obalu (bez přístupu světla) při teplotě do 25°C.
V zahraničí je možné setkat se i s ampulemi.

Kde koupit Doxyhexal

V České republice si můžete
koupit Doxyhexal , ale pouze na lékařský předpis, nejedná se tedy o volně dostupný léčivý přípravek. Bez lékařského předpisu je možné koupit Doxyhexal pouze přes zahraniční internetové obchody.
Pokud si chcete
koupit Doxyhexal bez lékařského předpisu ujistěte se, že balení obsahuje název výrobního podniku – Salutas pharma GmbH a že víte jak přípravek bezpečně užívat.